קידום אתרים
אחסון אתרים
כתיבה שיווקית
שיווק באינטרנט
פרסום באינטרנט
קורס קידום אתרים
בניית אתרים
אודות
צור קשר

 

כתיבה שיווקית - מקצוע מצויין לחיים

 

לא תאמינו אילו תחומי עיסוק חדשים נולדו מאז המצאת האינטרנט. יש כיום עשרות משרות! אשר כולן תולדה של המצאת ופיתוח האינטרנט: מקימי אתרים, מקדמי אתרים, מנהלי קמפיינים אינטראקטיביים, אנשים המתמחים בנושא של כתיבה שיווקית ועוד. התחום החדש הוליד מקצועות חדשים והמקצועות החדשים הם מקצועות מדהימים! המאפשרים לאנשים צעירים לעסוק בתחומים מעניינים, מאתגרים, בעלי אפשרויות קידום ועוד.


כתיבה שיווקית היכן לומדים את זה?

כתיבה שיווקית היא נישה חדשה לגמרי והיא נקראית גם בשפה המקצועית מרקום. כתיבה שיווקית הוא תחת תחום הפעילות של מחלקת שיווק ובחברות בינלאומיות או חברות ישראליות המנהלות קשרי סחר חוץ, כתיבה שיווקית מתבצעת כחלק מהפעילות השוטפת של מחלקת היצוא או מחלקת פיתוח עסקי. כתיבה שיווקית בעצם מכסה את כל התחום של כתיבה אודות החברה: כתיבה שיווקית לעמודי הבית באתר, כתיבה שיווקית של ניוזלטרים ללקוחות פוטנציאל ולמועדוני לקוחות קבועים, כתיבה שיווקית של חוברות מידע המחולקות לקהל בכנסים, ימי עיון, תערוכות ועוד וכן כתיבה שיווקית בחומרים אשר נשלחים בדיוור ישיר.

 

כתיבה שיווקית היא תחום חדש אותו החלו ללמוד בצורה מסודרת רק בשנים האחרונות ועבור מי שלומד כתיבה שיווקית יש כאמור יותר הזדמנויות לחדור לתחום. אך מי שלא למד כתיבה שיווקית אבל בא מהתחום של יחסי ציבור,פרסום, עיתונאות ושיווק, יש לו  אפשרות להשתלב במקצוע וללמוד תוך כדי. יש כיום ספרות מקצועית ומאמרים מקצועיים באינטרנט על התחום של כתיבה שיווקית.


כתיבה שיווקית למי זה מיועד?

כתיבה שיווקית הוא תחום עיסוק המיועד לכל מי שיודע את השפה עברית על בוריה, אנגלית ברמת שפת אם ולעיתים קרובות אף עוד שפות (תלוי בהיקף הפעילות של החברה ובקשרי הסחר שלה עם חברות במדינות השונות). כתיבה שיווקית נועדה כאמור עבור מי שלמד את תחומי התקשורת והשיווק, עדיף אפילו התמחות בקופירייטינג, יחסי ציבור ו/או ניסיון בכתיבה וערכיה עיתונאית. כתיבה שיווקית דורשת מיומנות שפה ורמה גבוהה של ביטוי בכתב אך גם אוריינטציה עסקית ומסחרית בו זמנית.


כתיבה שיווקית - איך מתחילים לעבוד בתחום?

אם תכנסו לאתרים בהם מפורסמות מודעות "דרושים" בשוק העבודה, אתרים כגון JOBMASTER או JOBNET בוודאי תבחינו בקטגוריה שלמה של משרות תחת השם: כתיבה שיווקית, ניהול תקשורתשיווקית, ניהול אתרים ועוד. בכדי להתקבל לעבודה של כתיבה שיווקית צריך כמובן רקע כלשהו בכתיבה, עריכה, פרסום ושיווק. כמובן שיש עדיפות למי שלמד כתיבה שיווקית ו/או לחילופין התמחה בתחום. יש גם נישות כך שמי שעסק בתחום של כתיבה שיווקית לחברת הייטק - יש לו סיכוי גבוה יותר להתקבל מאשר מי שיש לו ניסיון בכתיבה שיווקית אבל לא מחברת הייטק. יש משמעות לשפות! בתחום של כתיבה שיווקית ויש יתרון גדול לאנשים שבאים לתחום על ידע וניסיון בתחום האינטרנט באופן כללי.